You are currently viewing 04 września 2022 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04 września 2022 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 3 min

1. Dziękujemy dziś Panu Bogu za przeżyte wakacje, polecamy w modlitwach to wszystko co przed nami.

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy dziś ks. Marcina Czapskiego, który w miniony czwartek rozpoczął pracę w naszej parafii.

Życzymy, by czuł się dobrze w naszej wspólnocie i pracował dzielnie i wytrwale na Bożą chwałę i ku pożytkowi ludzi.

3. Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę – przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką oraz datki do puszek przed kościołem – na bieżące potrzeby Parafii.

4. W czekającym tygodniu:

– czwartek (08.09) – Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Msze św. świąteczne w naszym kościele o godz.: 6.30. 9.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego.

MATKI W MODLITWIE” zapraszamy na godz. 17.00!

5. W tym tygodniu będą się odbywały spotkania konsultacyjne kapłanów, katechetów i animatorów dotyczące przygotowania – formacji dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania oraz planu duszpasterskiego na bieżący rok szkolny i katechetyczny. W przyszłą niedzielę będą odpowiednie komunikaty.

Trwają zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej i młodzieżowej.

6. UWAGA WYJEŻDŻAJĄCY NA PIELGRZYMKĘ DO LOURDES

(HISZPANIA, FRANCJA)!!!

Spotkanie organizacyjne (informacyjne) 08 września (czwartek) 2022 r. o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej)! Obecność obowiązkowa!

7. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej

Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 roku i przebiegać będzie według następującego porządku:  godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.

8. ” Zapraszamy zelatorki i zelatorów Żywego Różańca, duszpasterzy grup różańcowych i członków Żywego Różańca na dzień skupienia, który odbędzie się przy katedrze białostockiej w sobotę 10 września 2022 r. Rozpoczęcie o godz. 10:00 w sali nr 12, Msza św. w katedrze o godz. 12:00, zakończenie ok. godz. 14:00″.

9. „Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa na świętowanie rocznic małżeńskich. Odbędzie się ono w sobotę- 10 września o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej. Małżonków prosimy by tradycyjnie przed Mszą Świętą ustawili się na schodach przed Katedrą, skąd zostaną wprowadzeni do Bazyliki. Zachęcamy do przyniesienia jednej róży, którą po zakończonej Eucharystii małżonkowie złożą przy Ołtarzu Matki Bożej jako znak zawierzenia siebie i swojej rodziny”.

10. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Przypominamy w nim, jakże aktualne dziś przesłanie Jana Pawła II, że „jedynie w miłosierdziu Boga współczesny świat znajdzie pokój”, wypowiedziane przed 20 laty w Krakowie-Łagiewnikach. Polecamy rozmowę-świadectwo ze znanym aktorem Lechem Dyblikiem, w której opowiada on o swej drodze wyjścia z nałogu i pojednaniu z Bogiem i najbliższymi.

W miesięczniku pojawiły się nowe rubryki: „Życie duchowe”, „Świeccy w Kościele”, „Młodzi pytają” i „Maryja w literaturze”.

11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia! Szczęść Boże!