You are currently viewing 11 luty 2024 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 luty 2024 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 4 min

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz kościół, plebanię i ich otoczenie. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej oraz za datki do puszek przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni!

2. W czekającym tygodniu:

– Środa Popielcowa (14.02) rozpoczyna Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem podczas Mszy św. godz.: 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Jest to odpowiedź na apel abp. Gądeckiego. Słowa tego apelu możemy znaleźć na parafialnej stronie internetowej. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu – dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota).

Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.10). Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 20.03 – 22.03. 2024 roku. W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.

3. W czwartek 15 lutego przypada 49. rocznica śmierci ks. Michała Sopoćki.

4. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 19.15 – Przyjaciele Oblubieńca, sobota, godz. 18.30 – Oaza. Uczestników zapraszamy do udziału w Eucharystii!

5.Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej Parafii 17 lutego (sobota) b.r. Mszą św. o godz. 18.00. Zainteresowanych zapraszamy! Zapisy w dnu rozpoczęcia kursu!

6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na AWSD w Białymstoku!

7. Ogłoszenia duszpasterskie Kurii do wiadomości wiernych

Do odczytania w niedzielę 11 lutego:

  1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 16-17-18 lutego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia.
  1. We czwartek 15 lutego przypada 49 rocznica śmierci bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego:

o godz. 15.00 Msza św. z Koronką w intencjach polecanych za wstawiennictwem bł. Michała – pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka

o godz. 18.00 Msza św. z intencją o kanonizację bł. Michała – pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki.

  1. W ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Krucjata Wyzwolenia Człowieka we współpracy z Białostocką OHP zaprasza na następujące wydarzenia: 15 lutego konferencja w Urzędzie Wojewódzkim oraz Msza św. o godz. 18.00 w intencji trzeźwości pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka w par. pw. św. Maksymiliana w Białymstoku, w piątek 16 lutego Droga Krzyżowa a dzień później na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – bieg rodzinny. Wszystkie szczegóły na plakatach oraz w Internecie.
  1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 13 lutego o godz. 18:00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: „Puste stągwie-piękno codzienności” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza na katechezy osoby dorosłe, chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz narzeczonych, którzy w szkole średniej nie uczestniczyli w lekcjach religii. Katechezy rozpoczną się 16 lutego o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a).
  1. W PARAFIACH BIAŁOSTOCKICH:

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza na „dni otwarte” 15 i 29 lutego. Szczegóły na plakatach.

8. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia! Szczęść Boże!