You are currently viewing 11 września 2022 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 4 min

11-17 września 2022 r. – TYDZIEŃ WYCHOWANIA: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem – przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Laikatu.

2. W czekającym tygodniu:

– poniedziałek (12.09) – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

– wtorek (13.09) – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.00 – Różaniec Fatimski i Procesja z Figurą Matki Boskiej wokół kościoła

– środa (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

O godz. 16.40 – Msza św. odpustowa w Skrybiczach. Zapraszamy!

14 września br. Kościół w Polsce włącza się w inicjatywę Dnia Modlitw za Ukrainę. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz modlitwa za sprawców napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

– 14, 16 i 17.09 – Kwartałowe dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców

– czwartek (15.09) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Na godz. 17.00 zapraszamy „Matki w Modlitwie”!

W tym dniu przypada 18 Rocznica Święceń Biskupich Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Dostojnego Jubilata polecajmy Bogu w naszych modlitwach!

– 15.09 – Pielgrzymowanie Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopoćki (początek godz. 18.00 – Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białymstoku – przejście do Krzyża i Kaplicy przy ul. Poleskiej)

– piątek (16.09) – Wspomnienie Św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników

3.We wrześniurozpoczynamy przygotowania – formację dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania.

Przypominamy, że z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych.

W naszej Parafii przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I (spotkania wprowadzające), II i III, a do Bierzmowania, przez klasę VI, VII i VIII szkół podstawowych.

Spotkania organizacyjne:

18 września (niedziela), godz. 12.30 – Msza św. z czynnym udziałem dzieci klas I, II i III szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Poświęcenie tornistrów!

18 września (niedziela), godz. 11.00 – Msza św. z czynnym udziałem młodzieży klas VI, VII i VIII szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami.

I KOMUNIA ŚW. W 2023 ROKU:

14 maja (odpowiedzialna – katechetka Teresa)

godz. 10.30 dzieci z różnych szkół

godz. 12.30 dzieci ze S.P. Nr 52, klasy: c i d

21 maja (odpowiedzialna katechetka Dorota)

godz. 12.30 dzieci ze S.P. Nr 52, klasy: a i b

4. Trwają zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej i młodzieżowej.

– sobota (17.09), godz. 18.00 – Msza św. za wstawiennictwem Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski oraz Opiekuna dzieci i młodzieży.

Na tę Eucharystię zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich ministrantów, scholę i oazę. Zapraszamy również Rodziców ministrantów, kandydatów na ministrantów i scholi!

Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Scholą i Oazą.

5. Wsobotę, 01 października 2022 r. – jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Wilna (wyjazd o godz. 4.30, powrót ok. godz. 23.00). Podczas wyjazdu: wspólna modlitwa i dzielenie się radością, Msza św. w Ostrej Bramie przy Obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, spacer po starówce wileńskiej, obiad i czas do dyspozycji własnej. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

6. UWAGA! Pielgrzymi do Lourdes proszeni są o wyrobienie w NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego!

7. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia! Szczęść Boże!