You are currently viewing 18 września 2022 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18 września 2022 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 3 min

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

2. W czekającym tygodniu:

– wtorek (20.09) – Wspomnienie Św. Andrzeja kim Tegon, Pawła Chong Hasang

i Towarzyszy, Męczenników koreańskich

– środa (21.09) – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

– piątek (23.09) – Wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, Kapłana

– niedziela (25.09) – 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźców

3. Trwają zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej i młodzieżowej.

4. We wrześniu rozpoczynamy przygotowania – formację dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania.

Przypominamy, że z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych.

W naszej Parafii przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I (spotkania wprowadzające), II i III, a do Bierzmowania, przez klasę VI, VII i VIII szkół podstawowych.

Spotkania organizacyjne:

18 września (niedziela), godz. 12.30 – Msza św. z czynnym udziałem dzieci klas I, II i III szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Poświęcenie tornistrów!

18 września (niedziela), godz. 11.00 – Msza św. z czynnym udziałem młodzieży klas VI, VII i VIII szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami.

I KOMUNIA ŚW. W 2023 ROKU:

14 maja (odpowiedzialna – katechetka Teresa)

godz. 10.30 dzieci z różnych szkół

godz. 12.30 dzieci ze S.P. Nr 52, klasy: c i d

21 maja (odpowiedzialna katechetka Dorota)

godz. 12.30 dzieci ze S.P. Nr 52, klasy: a i b

5. W sobotę, 01 października 2022 r. – jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Wilna (wyjazd o godz. 4.30, powrót ok. godz. 23.00). Podczas wyjazdu: wspólna modlitwa i dzielenie się radością, Msza św. w Ostrej Bramie przy Obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, spacer po starówce wileńskiej, obiad i czas do dyspozycji własnej. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

6. DZIEŃ JEDNOŚCI ROLNICZEJ odbędzie się w niedzielę, 25 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą celebrowaną o godz. 12.00 przez J.E. abpa Józefa Guzdka. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.

7. W niedzielę 25 września w Archikatedrze Białostockiej podczas Mszy świętej o godz. 16.30 będzie miał miejsce obrzęd nałożenia paliusza arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi metropolicie białostockiemu. Aktu tego dokona arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tej uroczystości. 

8. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 1 października br. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.

9.Caritas zaprasza na wystawę prac dzieci ukraińskich: „Ukraina moim domem” w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku.

„Apostolstwo Trzeźwości” zaprasza 24.09 (sobota) na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Leśnej Podlaskiej. Bliższe informacje pod adresem: ddw.bialystok@gmail.com

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże na czekający tydzień!