You are currently viewing 25 września 2022 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 4 min

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Dziękuję za datki ofiarowane Misjonarzowi z Kuby, Ks. Rafałowi Januszewskiemu!

2. W czekającym tygodniu:

– wtorek (27.09) – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, Prezbitera

Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się we wtorek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi  Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai

– środa (28.09) – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika

W Białymstoku Święto Bł. Ks. Michała Sopoćki.

Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będzie możliwość oddania czci Relikwiom Błogosławionego!

W tym dniu, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, Patrona naszego miasta, o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia będzie miała miejsce Koronka na ulicach Białegostoku. Nasza Parafia gromadzi się na parkingu parafialnym, w miejscu wlotu ul. Św. Jana Chrzciciela do Stoczni Gdańskiej. Zapraszamy! MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we środę, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Tego dnia o godz. 16.00 na kanale You Tube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2022″

– czwartek (29.09) – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– piątek (30.09) – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła

– sobota (01.10) – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

W tym tygodniu przypada również:

– I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – Różaniec i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP (podczas modlitwy spowiedź), i Msza św. o godz.18.00.

Uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania. Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę (02.10), jeśli pozwoli pogoda, po Mszy św. o godz. 9.30 – Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do licznego udziału!

4. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy!

5. W sobotę, 01 października 2022 r. – jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Wilna (wyjazd o godz. 4.30, powrót ok. godz. 23.00). Podczas wyjazdu: wspólna modlitwa i dzielenie się radością, Msza św. w Ostrej Bramie przy Obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, spacer po starówce wileńskiej, obiad i czas do dyspozycji własnej. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

6. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 1, 2, 3 i 4 listopada o godz. 17.15. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 – w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.Szczęść Boże!